22. september - Vastupanuvõitluse päev

24.08.2011

Eesti Korporatsioonide Liit (sh korp! Rotalia) tähistab selle aasta 22. septembril kell 20.15 vastupanuvõitluse ning Otto Tiefi valitsuse päeva. 18. septembril 1944, kui Saksa okupatsiooniväed olid lahkumas nimetas Eesti Vabariigi põhiseaduse kohane peaminister presidendi ülesannetes Jüri Uluots ametisse Otto Tiefi valitsuse. Mõlemad riigimehed olid korp! Rotalia asutajaliikmeteks aastal 1913. Kuigi äsjaloodud valitsus deklareeris neutraalsust Teises maailmasõjas sai sinimustvalge Pika Hermanni tornis lehvida vaid mõne päeva, kuna 22. septembril tungisid Eesti pealinna nõukogude väed ja asendasid selle punalipuga.

Kutsume kõiki isamaalisi organisatsioone algatusega ühinema. Ürituse viiakse läbi Eesti pealinnas Tallinnas ning selleks kõige sobivamas kohas – Vabadussõja Võidusamba juures. Ürituse ajal on Vabadussõja Võidusamba jalamil akadeemiliste organisatsioonide lipuvalved. Samuti asetatakse Vabadussõja Võidusamba jalamile akadeemiliste organisatsioonide pärg.

Eesmärk on kaasata üritusele ka teised isamaalised organisatsioonid ning austada üheskoos kõiki eestimaalasi, kes on läbi aegade võõrvõimude vastu meie riigi ja rahva vabaduse nimel vastupanu osutanud. Üritus on üles ehitatud akadeemiliste organisatsioonide protokolli arvestades, seetõttu on üritusele oodatud ainult akadeemiliste tudengiorganisatsioonide atribuutika.

Eesti Korporatsioonide Liit soovib ürituse korraldamise muuta traditsiooniks ning seda edaspidi veelgi laiendada, et sellele ühiskonnas suuremat kaalu anda.

Loe antud päeva kohta lisainfot valitsuse kodulehelt