Fotokonkursi tulemused

13.05.2011

Korporatsioon Rotalia korraldatud fotokonkursile „Quo vadis isamaa?" laekus 49 tööd 29 erinevalt autorilt. Tänaseks on spetsialistidest koosnev žürii oma valiku teinud. Korporatsioon Rotalia tahab tänada kõiki osalejaid ja konkursi toetajaid Photopointi, Rahva Raamatut ning Artprinti.

Fotokonkursi žürii esimees Karl Haljasmets rõõmustas, et töid tuli paljudest Eestimaa paikadest: „Me teadsime, et teema on küllatki raske, kuid seda rõõmsam oli näha, et fotokonkursile tuli väga palju fotosid erinevatest Eestimaa nurkadest, mille nägemus oli tõesti huvitav. Peamiseks miinuseks paljudel töödel oli see, et piisavalt hästi ei põhjendatud oma seletuses lahti, kuidas on foto seotud konkursi teemaga."

Kokku tuli piltidele hääli 1783 ning publiku lemmikuks osutus Kristiina Kahr Väike-Maarja gümnaasiumist oma fotoga „Teekond ümber väikese Eesti". Külastajate lemmiku auhinnaks oli digitaalkaamera Pentax Optio RS1000.

„Kuna tulnud tööde tase oli küllatki ühtlane ning seda parimat oleks olnud väga raske eristada, siis žürii otsustas, et seekord ei anta välja esikohta. Esikoha asemel antakse välja neli eriauhinda, milleks on Photopointi kinkekaardid väärtusega 30 eurot," selgitas Haljasmets.

  • II koht - Martin Kraus, Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass töö eest „Eestlased vananevad", juhendaja Rein Urbel. Auhinnaks on Statiiv Velbon Sherpa 600
  • III koht - Riho Vahtras, Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass töö eest „Kes hakkab kala püüdma?" Auhinnaks on Tamraci fotoseljakott 5546 Adventure

Neli eriauhinda (à Photopointi 30-eurone kinkekaart) anti žürii otsusega järgmistele õpilastele:

  • Katariina Linde Vinni-Pajusti Gümnaasiumist töö eest „Illusioon või reaalsus?"
  • Andreas Raukas Hugo Treffneri Gümnaasiumist töö eest „Ühtelaulmine"
  • Anu Fedortšuk Tallinna Reaalkoolist töö eest „Sinimustvalge"
  • Leane Jefimova Tartu Descartes'i Lütseumist „Töörahva maast joomahaigete maaks?"

Võitjatega võetakse ühendust.