• Uudised

  Rotalia pidas Vanemuises 100. aastapäeva peo

  Tartu Postimees, 11.11.2013:

  http://www.tartupostimees.ee/2592608/rotalia-pidas-vanemuises-100-aastapaeva-peo

   

   

  Rotalia 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub laupäeval Tartus

  8.11.2013
  Üliõpilaskorporatsioon Rotalia 100 aasta juubeli sündmused tipnevad homme, 9. novembril Tartus aktuse, tõrvikurongkäigu ja aastapäeva vennastuspeoga. Korporatsiooni lipu, värvide ja rapiiridega rongkäiku on kõik tartlased tervitama oodatud.
  Korporatsiooni 100. aastapäeva aktus peetakse laupäeval kl 12 Tartu Ülikooli aulas, kus Rotaliat tervitavad Vabariigi President, Tartu Ülikooli rektor ning Tartu linnapea. Akadeemilise kõne „Riik, rahvas ja ülikool“ peab Rotalia vilistlane Martin Hallik. Sõna saavad sõpruslepinglastest üliõpilasorganisatsioonide esindajad Soomest, Lätist ja Poolast.
  Kell 17.30 algab korp! Rotalia Tähe tänava konvendihoone eest värvikas tõrvikurongkäik läbi Tartu. „Pooletuhandepealist buršilaulude saatel kulgevat rongkäiku on oodatud tervitama kõik linlased,“ kutsus Rotalia Tartu konvendi esimees Kristjan Oad. TÜ-s õigusteadust õppiva Oadi sõnul on korporatsioon vennaskond kogu eluks. „Tartusse kokku sõitnud üle 300 liikme seas vanim osaleja on Rotaliasse astunud 1938. aastal ehk enne korporatsioonide keelustamist Eestis ning aktiivsema tegevuse kandumist pagulusse,“ märkis Oad.
  Juubelinädala raames toimus 6. novembril Tallinnas esinduslik konverents „Quo Vadis, Eesti välispoliitika?“. Järgnenud kontserdil Estonia kontserdisaalis tuli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri esituses esmaettekandele Rotalia 100. aastapäevaks komponeeritud Timo Steineri „Värvide laul“. Koostöös SA-ga Noored Kooli on juubeliaastaks käivitatud aktsioon „100 meest tagasi kooli“, mille raames rotalused värsketest tudengitest väärikaimas eas vilistlasteni käivad koolides külalisõpetajana elu- ja töökogemusi jagamas.
  Rotalia on Eesti suurimaid üliõpilaskorporatsioone, tegutsedes täna Tartus, Tallinnas, Brüsselis, Torontos, Ottawas, Vancouveris, Los Angeleses, New Yorkis, Washingtonis ja Seattles, kokku ligi 600 liikmega. Rotalia on isamaaline organisatsioon, rõhutades truudust Eesti rahva ja riigi vastu. Rotalia väärtustab haridust, ülikoolis õppimine ja akadeemilisus on peamisi aluseid, mis Rotalia liikmeskonda läbi sajandi on ühendanud.
  Ajakirjanikud ja fotograafid on oodatud aktusele TÜ aulas ja rongkäigule marsruudil Tähe 3 – Tähe tn – Akadeemia tn – Vanemuise tn – Vanemuise kontserdimaja
  Lähem info Rotalia juubelinädalal toimunust: https://www.rotalia.ee/100/meedia/
  Lisainfo:
  Kristjan Oad
  Korporatsioon Rotalia Tartu konvendi esimees
  Indrek Pajumaa
  Korporatsioon Rotalia vilistlaskogu Tallinna koondise esimees

  Fotod Rotalia 100. aastapäeva kontserdilt ja vastuvõtult Estonias

  07.11.2013

  Kolmapäeva, 6. novembri õhtul olid rotalused ja nende külalised kogunenud Estonia kontserdisaali. Kontserdil tuli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri esituses ja dirigent Toomas Vavilovi juhatusel ettekandele Eduard Tubina “Süit Eesti tantsuviisidest“ (solist Leevi Nielson viiulil) ning sümfoonia nr 5.
  Õhtu kulminatsiooniks kujunes Timo Steineri poolt Rotalia juubeliks komponeeritud uudisteose “Värvide laul” esmaettekanne.
  „Värvide laul” on inspireeritud samanimelisest isamaalisest laulust, mille on loonud või üles kirjutanud (asjaolud on täpsustamisel) Jüri Mandre ja mille sõnad on peas igal korporatsioon Rotalia liikmel. Uudisteos keskendubki selle meloodia tutvustamisele ja varieerimisele – läbi ajaloo, mängurõõmu, kannatuste, ülevuse ja ühislaulu. Teose lõpuosas kõlas Rotalia paarikümnepealise ad hoc meeskoori laul.
  Postimehe fotogalerii üritusest:

  Postimees teeb Rotalia konverentsilt “Quo Vadis, Eesti välispoliitika?” otseülekande

  06.11.2013
  Täna Toompeal peetavat konverentsi saab jälgida otseülekandes Postimehe veebilehelt. Ülekanne ja konverents Toompeal Teaduste Akadeemia Presiidiumi saalis saab alguse kl 9.
  Link ülekande lehele:

  Homme, 6. novembril peetakse Tallinnas esinduslik konverents Eesti välispoliitika tulevikust

  5.11.2013 Homme toimuval konverentsil „Quo Vadis, Eesti välispoliitika?“ võtavad teiste seas sõna välisminister Urmas Paet, Prantsusmaa ja Saksamaa endine suursaadik Eestis ning Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

  Konverentsil vaetakse väljakutseid välispoliitikale ja välisteenistustele kaasaegses maailmas. Ürituse peakorraldaja, korporatsioon Rotalia Tallinna vilistlaskoondise esimehe Indrek Pajumaa sõnutsi sellistele aruteludele Eestis sobivat foorumit sisuliselt pole. „Eesmärk oligi luua sobiv koht ja aeg arutamaks Eesti välispoliitika tuleviku ja prioriteetide üle,“ selgitas Pajumaa. „Juba viie aasta pärast saab Eesti Vabariik 100-aastaseks ning samal 2018. aastal oleme ka Euroopa Liidu eesistuja riigiks, mis seab meie välispoliitikale hoopis uut laadi väljakutse,“ lisas Pajumaa.

  Homme kell 9 algavast konverentsist teeb oma võrguleheküljel otseülekande Postimees. Konverents on pühendatud üliõpilaskorporatsioon Rotalia 100. aastapäevale. Pühapäeval 10. novembril täituva ümmarguse juubeli suurejooneline tähistamine sai alguse Rotalia koondistes Kanadas ja USA-s ning ühise reisiga Rotalia sünnilinna Sankt Peterburgi. Juubelipidustused kulmineeruvad sel nädalal sündmustega Tallinnas ja Tartus. Korporatsioon Rotalia koondised tegutsevad Tartus, Tallinnas, Brüsselis, Torontos, Ottawas, Vancouveris, Los Angeleses, New Yorkis, Washingtonis ja Seattles, kokku ligi 600 liikmega.

  Välispoliitika konverentsi korraldamist toetab Rotalia Foundation.

  Lisainfo:

  Indrek Pajumaa
  Konverentsi peakorraldaja
  Rotalia vilistlaskogu Tallinna koondise esimees
  +372 5 118 123
  Indrek.Pajumaa@mercuriurval.com

  Andres Kasekamp
  Tartu Ülikooli professor
  Korporatsioon Rotalia vilistlane
  + 372 5 267 944
  Andres.Kasekamp@ut.ee

  www.rotalia.ee

  Täna ilmub värske Rotalia Teataja!

  5.11.2013. On heameel anda teada, et alates tänasest on saadaval värske Rotalia Teataja, mis on Sulle kaaslaseks ja teejuhiks juubelinädala vältel. Leiad siit kõigi ürituste koondkava, tarvilise teabe ja korraldajate kontaktid. Samuti tähtsündmuste – konverentsi, vastuvõtu, balli ja aktuse – üksikasjalisemad kavad. Kommersikava leiad kommersilaualt. Rotalia Teataja on kättesaadav teisipäeval Tallinna C!Q!st, kolmapäeval Estoniast ja alates neljapäevast Tartu C!Q!

  Rotalia 100. juubelialbum peagi tulekul!

  4.11.2013. Rotalia 100 aasta juubelile pühendatud album püüab tegevliikme silmade läbi anda ettekujutuse meie organisatsioonist. Albumi suuruseks on 130 lk ning see on aastakümnete kaupa jagatud kaheksaks osaks. Kõige varasemad pildid pärinevad aastast 1913 ning kõige hilisemad käesolevast juubeliaastast.

  Albumi jaoks fotode kogumise protsess kestis ligikaudu aasta ja fotode valikul lähtuti nende kvaliteedist ja suutlikkusest rääkida mõni lugu või avada uus tahk meie tegevuses. Meie ajaloo seisukohast on tähtis, et enamik albumis olevatest piltidest on allikmaterjal, mida ei ole kunagi varem avaldatud. Piltidega on nüüd tükike ühisest ajaloost igavikustatud.

  Albumit sirvides on näha, kui edukas on Rotalia olnud enda traditsioonide säilitamises. Ei ole vahet, kas pilt on pärit 1920-ndate aastate keskpaigast või aastast 2010. Kindlasti tunneb iga liige neid pilte vaadates mingisugust äratundmisrõõmu.

   

  Pealmine kaas

   

  Karl Haljasmets, Rot!

  Juubelialbumi koostaja