• Rotalia 100 aasta juubel

  Kõige tähtsamad viited: kavakaart ja kontakt.

  Hääd kaasvennad ja sõbrad-tuttavad üle maailma, korporatsioon Rotalia on saamas saja-aastaseks!

  Peaaegu sada aastat tagasi Peterburis kokku tulnud kümme eestlasest tudengit panid aluse vennaskonnale, mis vaatamata nende aastate jooksul kogetud raskustele ja keerulistele aegadele on jõudsalt õitsemas ning käesoleva aasta novembrikuus väärikat juubelit pidamas. Kutsume kõiki üles seda tähtpäeva üheskoos suurejooneliselt tähistama nii kodumaal kui laias maailmas.

  Kuna juubeliaasta tipphetkedeks on sobilik juba varakult pinget kruvima hakata, siis on meil heameel anda siinkohal eelvaade, milliseid üritusi järgnevad kuud toomas on. Juba peatselt toimub juubeliaasta pidulik avamine Vabariigi aastapäeva üritustel nii Tallinnas kui Tartus. Järgnevalt soovitame kõigil kaasvendadel märtsis võtta ette reis Brüsselisse ning aprilli lõpus Tallinnasse kevadkommerssidele, kust on omakorda hea võimalus sukelduda edasi Tartus toimuvale volbriööle, mille järel saab lõõgastuseks nautida head seltskonda ja mõnusat muusikat traditsioonilisel 1. mai aiapeol Tartus, meie C!Q!-s. Suvisesse programmi kuuluvad nii Lettgallia suvekommerss juunis kui ühised suvepäevad VSO-ga augustis. Kesksügise meeleolukaimaks ürituseks, on kahtlemata Rotalia 100. juubel Torontos 25.-27. oktoobril.

  Juubeliaasta oodatuimad on kahtlemata novembri kümme esimest päeva ja nii ongi juba 1. – 3. novembril kavas nädalavahetuseks sõita ühiselt Rotalia sünnilinna Peterburi. See reis on erirepardiga ning registreerumine on juba avatud. Peterburist naastes jätkub juubeliürituste kava Tallinnas, kus peasündmuseks on kolmapäeval, 6. novembril toimuv Eesti välispoliitika teemaline kõrgetasemeline konverents, millele järgnevad Eesti Muusikaakadeemia sümfooniaorkestri pidulik kontsert ning vastuvõtt Estonia kontserdisaalis.

  Kommersinädala ja kogu juubeliaasta kulminatsioon algab reedel, 8. novembril toimuva juubeliballiga Vanemuise Kontserdimajas, jätkub laupäeva, 9. novembri päeval piduliku aktusega Tartu Ülikooli aulas ja tipneb samal õhtul läbi aegade grandioosseima kommersiga Vanemuise Kontserdimajas. Kommersiga paralleelselt toimub Rotalia daamide koosviibimine. Traditsioonilise punkti saavad juubelipidustused pühapäeval, 10. novembril aset leidva järelpäevaga meie ajaloolises C!Q!-s Tartus, Tähe tn 3.

  Sellega võiks siinse ülevaate juubeliaastal ees ootavast kokku võtta, ehkki see pole ilmselgelt veel kõik. Juubelitoimkonnal on lisaks nii mõnigi mõte ja ettevalmistamisel üritus, mille avalikult väljakäimiseks oleks veel vara. Informatsiooni nii kõigi ülalnimetatud kui nimetamata sündmuste, registreerumise ja kogu juubeliaasta kohta koondame käesolevale kodulehele ja täiendame pidevalt.

  Vivat, crescat, floreat Rotalia!

  Juubelitoimkonna nimel,

  Rivo Bernotas, vil! Rot!